Щоб витратити дитячу пенсію по інвалідності, потрібно спитати

13.09.2015

Щоб витратити дитячу пенсію по інвалідності, потрібно спитати дозволу органів опіки

До Уповноваженого з прав дитини надійшло одразу кілька звернень від батьків дітей-інвалідів. Їм відмовляють у виплаті державної пенсії на хвору дитину, посилаючись на лист з Управління Пенсійного фонду по СПб, з якого випливає, що з 1 серпня всі ці виплати будуть перераховуватися не на рахунок батьків, а на рахунок дітей. А значить, щоб отримати гроші, батькам потрібно пред’явити роздільну довідку з органів опіки та піклування.

Батьки обурені: вони-то не просто опікуни, а кровні мами і тата. Чому потрібно у когось питати дозвіл на використання дитячих пенсій?

Світлана Агапитова попросила Віце-губернатора Людмилу Косткину пояснити нові поправки.

Відповідь віце-губернатора:

« Нормами пенсійного законодавства передбачено призначення пенсії особі, яка має на нього право, оскільки право пов’язується з конкретним суб’єктом (враховується його статус, вік і ін).

відповідно До п. 12 Правил виплати пенсій (далі – Правила), затверджених постановою Пенсійного форда РФ і Міністерства праці та соціального розвитку РФ, виплатні документи оформляються на обличчя, якому призначена пенсія.

Таким чином, при призначенні пенсії дитині (у зв’язку з втратою годувальника або дитині-інваліду) пенсійне справу у відповідності з вимогами чинного законодавства повинно бути оформлено на саму дитину, а не на його законного представника.

Враховуючи вищевикладене, виплатні документи дітей-інвалідів переоформляються на самих дітей. Про переоформлення документа на дитину батько, як законний представник дитини, в обов’язковому порядку доводиться до відома з тим, щоб від імені дитини реалізовувати право вибору виплатного підприємства, яке буде здійснювати доставку пенсії чи іншої соціальної виплати, нарахованої дитині.

у відповідності зі ст. 60 СК РФ суми, що належать дитині як аліментів, пенсій, допомог, надходять у розпорядження батьків (осіб, які їх замінюють) і витрачаються ними на утримання, виховання й освіту дитини.

На підставі п. 3 нової редакції ст. 37 Цивільного кодексу РФ доходи підопічного, у тому числі суми аліментів, пенсій та інших послуг, на утримання соціальних виплат, а також доходи, належні підопічному від управління його майном, витрачаються опікуном чи піклувальником виключно в інтересах підопічного і з попереднього дозволу органу опіки та піклування.

Враховуючи вищевикладене, у випадках розпорядження доходами дитини батькам необхідно одержати попередній дозвіл органу опіки та піклування».


Версія для друку 8 листопада 2010 р.

Всі коментарі (25)

Гаразд, добре. Нехай я піклувальник дитини згоден. Не буду тріпається. Тоді, по-перше, згідно ст 35 ЦК прошу пред’явити відповідну постанову органів опіки та видати мені посвідчення опікуна.

По-друге, опікун призначається на мою згодою. Прошу пред’явити документ, у якому я погодився бути опікуном моєї дитини.

В-третіх, прошу повідомити обставини на підставі яких, органам опіки стало відомо, що моя дитина потребує того, щоб батько був офіційно був призначений опікуном.

В-четвертих, згідно ст37 ЦК я зобов’язаний отримати дозвіл.

Але де написано, що я зобов’язаний це дозвіл пред’являти кому б то не було. Пред’явлення такого дозволу на мене законом не покладено. Прийшовши в банк я заявлю, що у мене це дозвіл. Якщо банк мені не вірить, нехай сам запитує МО. Але попередньо виплатить мені гроші. Відмова у виплаті протизаконний, т. к. я не зобов’язаний мати і пред’являти в банку цей документ. От якщо у мене дозволу немає, а гроші я отримав, тоді я шахрай.

В-п’ятих, моя дитина збирається укласти дрібну побутову угоду на 500рублей. Згідно ЦК вона має на це право. Більш того ні гранична сума ні кількість таких угод законом не лімітується. Вона збирається укладати 2 таких угоди щодня. Згідно із законом, для цього їй не потрібно мою участь. Вона може сама прийти в банк, пред’явити ощадну книжку, розписатися, отримати гроші. Пояснювати характер дрібної побутової угоди вона не зобов’язана. Чому їй відмовляють у такому праві?

Все по закону.

Особисто я для початку рішуче вимагаю посвідчення опікуна.

Короткий опис статті: пенсія по інвалідності Офіційний сайт Уповноваженого з прав дитини в Санкт-Петербурзі. Новини, актуальна інформація уповноважений, права, діти, дитина, петербург, спб, санкт-петербург, омбудсмен, агапитова

Джерело: Щоб витратити дитячу пенсію по інвалідності, потрібно спитати дозволу органів опіки — Офіційний сайт Уповноваженого з прав дитини в СПб

Також ви можете прочитати