• Група інвалідності

    Присвоєння інвалідності . Особисті фінанси . Консультація експерта .

    14.09.2015

    Працівник подав листок непрацездатності з подальшим присвоєнням групи інвалідності.1) як оплачується день огляду і присвоєння інвалідності?2) як правильно відобразити в табелі обліку робочого часу цей день?3) які документи працівник повинен надати для обґрунтування своєї відсутності на робочому місці?

    У даній ситуації дні огляду і присвоєння інвалідності працівникові не оплачуються, у табелі організація має право вказати в ці дні неявку. На період проходження огляду (тобто на період з дня реєстрації документів в бюро МСЕ і до дня встановлення інвалідності) листок непрацездатності не видається. Але і відпустку за свій рахунок за місцем роботи оформляти не потрібно. Щоб ці дні не вважалися прогулом, бюро МСЕ має видати працівнику довідку, що підтверджує період проходження огляду. Отже, для обґрунтування відсутності співробітник повинен надати роботодавцю вищевказану довідку.

    Обґрунтування даної позиції наведено нижче в матеріалах «Системи Головбух» vip-версія

    1.21Рекомендация: За який період нараховувати лікарняна допомога

    Загальний оплачуваний період

    Як правило, лікарняну допомогу потрібно нараховувати і виплачувати за весь період хвороби: з першого дня захворювання або отримання травми до одужання працівника (члена його сім’ї) або ж до моменту отримання інвалідності (ч. 1 ст. 6 Закону від 29 грудня 2006 року № 255-ФЗ).

    При трудових каліцтва та профзахворювання нараховувати лікарняні за період з першого дня непрацездатності до тих пір, поки співробітник не видужає або йому не переглянуть групу інвалідності (п. 1 ст. 15 Закону від 24 липня 1998 року № 125-ФЗ, ч. 1 ст. 6 Закону від 29 грудня 2006 року № 255-ФЗ).*

    Допомога інвалідам

    Ситуація: за який період потрібно нарахувати лікарняний допомога працівнику-інваліду (

    Відповідь на це питання залежить від того, з якою з ситуацій зіткнувся роботодавець:

    – на момент відкриття листка непрацездатності співробітник інвалідом не був, інвалідність була присвоєна після хвороби (з працівником укладено безстроковий трудовий договір або трудовий договір тривалістю не менше шести місяців);*

    – на момент відкриття лікарняного співробітник був інвалідом (з працівником укладено безстроковий трудовий договір або трудовий договір тривалістю не менше шести місяців);

    – допомога нараховується працівнику-інваліду, з яким укладено строковий трудовий договір на строк менше шести місяців.

    Якщо працівник захворів, не будучи інвалідом, листок непрацездатності оплатіть за весь період хвороби до встановлення співробітнику групи. При цьому допомога нараховуйте до дати, що безпосередньо передує дню реєстрації документів в установі медико-соціальної експертизи (МСЕ). Про це сказано в пункті 28 Порядку, затвердженого наказом Мінздравсоцрозвитку Росії від 29 червня 2011 № 624н.*

    Приклад оплати лікарняного допомоги. На момент настання страхового випадку співробітник інвалідом не був. Інвалідність присвоєна після хвороби

    Робочий І. А. Іванов прийнятий на роботу в організацію «Альфа» за безстроковим трудовим договором.

    Працівник хворів з 11 вересня по 9 жовтня 2012 року. Дата направлення до установи МСЕ – 9 жовтня, дата реєстрації документів та огляду – 10 жовтня. Співробітникові присвоєно III група інвалідності. Листок непрацездатності був закритий 9 жовтня.

    Бухгалтер організації нарахував Іванову лікарняна допомога за період з 11 вересня по 9 жовтня включно.*

    Ніна Ковязіна, заступник директора департаменту освіти і кадрових ресурсів Моз Росії

    2.22Статья: Співробітник проходив медико-соціальну експертизу

    Допомога за дні огляду

    Тетяна Митрофанівна, чи правильно ми розуміємо, що допомога по тимчасовій непрацездатності працівнику, яким встановлена група інвалідності, за дні його огляду в бюро МСЕ не належить?

    Так. Адже період огляду в закладі МСЕ не включається в таблицю «Звільнення від роботи» листка непрацездатності. Це в повній мірі відповідає пункту 11 Правил визнання особи інвалідом, затверджених постановою Уряду РФ від 20.02.2006 №95. Відповідно до названої вище нормою у разі визнання особи інвалідом датою встановлення інвалідності вважається день надходження до бюро заяви громадянина про проведення медико-соціальної експертизи.

    Якщо громадянин буде визнаний інвалідом, бюро МСЕ у триденний строк з дня прийняття рішення про визнання громадянина інвалідом направить в Пенсійний фонд РФ виписку з акта медико-соціальної експертизи громадянина (п. 35 Правил визнання особи інвалідом, затверджених постановою Уряду РФ від 20.02.2006 №95).

    З дня визнання громадянина інвалідом з обмеженням (повної або часткової) здатності до трудової діяльності, останній має право отримувати трудову пенсію по інвалідності (підп. 2 п. 4 ст. 19 Федерального закону від 17.12.2001 №173-ФЗ «ПРО трудові пенсії в Російській Федерації», далі — Закон №173-ФЗ).*

    Якими документами працівник може виправдати свою відсутність на роботі у дні огляду

    Тетяна Митрофанівна, часом чекати огляду доводиться тиждень і більше. Якщо в результаті огляду працівнику буде встановлена група інвалідності, лікар закриє лікарняний лист датою, що безпосередньо передує дню реєстрації документів в установі МСЕ. При цьому дні проходження огляду в таблицю «Звільнення від роботи» листка непрацездатності включені не будуть.

    Виходить, що працівник вже не на лікарняному, але і на роботу він не виходить, так як чекає огляду. Буде виданий працівникові за ці дні якої-небудь виправдувальний документ? Чи повинен співробітник оформляти за місцем роботи відпустку за свій рахунок, або в період очікування огляду він зобов’язаний вийти на роботу, незважаючи на погане самопочуття?

    На період проходження огляду (тобто на період з дня реєстрації документів в бюро МСЕ і до дня встановлення інвалідності) листок непрацездатності не видається. Але і відпустку за свій рахунок за місцем роботи оформляти не потрібно. Щоб ці дні не вважалися прогулом, бюро МСЕ має видати працівнику довідку, що підтверджує період проходження огляду.*

    Журнал «Зарплата», № 5, травень 2012

    3. Стаття: Якщо працівника визнали інвалідом

    …працювати не може за станом здоров’я

    Так як працівник звільняється не за своїм бажанням, заяву від нього в даному випадку не потрібно

    Ситуація друга — працівника визнали повністю нездатним до трудової діяльності. З цієї причини з ним слід розірвати трудовий договір (п. 5 ч. 1 ст. 83 ТК РФ). Розглянемо, які документи потрібно оформити роботодавця в цьому випадку.

    Наказ про звільнення. Працівника слід звільнити в день подання роботодавцю довідки про інвалідність, відповідно до якої він визнаний непрацездатним. Складіть наказ за формою № Т-8, Т-8а або довільної і дайте ознайомитися працівнику під розпис. Фрагмент заповнення наказу наведено нижче.*

    Зразок 1 Фрагмент наказу про припинення трудового договору з працівником у зв’язку з визнанням його непрацездатним

    Записи в трудовій книжці та особовій картці. На підставі наказу в трудову книжку працівника вносять запис (див. зразок 2).

    Зразок 2 Запис в трудову книжку при припиненні трудового договору в зв’язку з непрацездатністю

    В особовій картці при звільненні працівника зробіть той самий запис, що й у трудовій книжці. Детальніше про нюанси оформлення особової картки працівника читайте на с. 106.

    Виплати в день звільнення. Видайте працівникові належну йому суму зарплати і компенсації за невикористану відпустку (ст. 127 і 140 ТК РФ).

    Крім того, при звільненні з причини непрацездатності працівнику належить допомога в розмірі двотижневого середнього заробітку (абз. 6 ч. 3 ст. 178 ТК РФ). Верховний суд РФ у рішенні від 25.05.2006 № ГКПИ06-366 зазначив, що при розрахунку зазначеного вихідної допомоги виходять з кількості робочих днів у періоді, що підлягає оплаті. Нагадаємо, що середній заробіток визначається за останні 12 календарних місяців у порядку, передбаченому Положенням про особливості порядку обчислення середнього заробітку, затвердженим постановою Уряду РФ від 24.12.2007 № 922.*

    Приклад 2

    Трудовий договір з С. А. Петровим розривається 18 липня 2013 року у зв’язку з одержанням ним інвалідності неробочої групи. Середньоденний заробіток С. А. Петрова за період з липня 2012 року по червень 2013 року становить 565,32 руб. Розрахуємо суму вихідної допомоги, належну йому при звільненні, за умови, що працівник працював за календарем п’ятиденного робочого тижня.

    Рішення

    Так як працівник трудився за календарем п’ятиденного робочого тижня, то при звільненні у зв’язку з непрацездатністю йому належить вихідна допомога за 10 робочих днів. Сума допомоги становитиме 5653,2 руб. (565,32 руб. 10 дн.).

    В даному випадку вихідні допомоги не обкладаються ПДФО (п. 3 ст. 217 НК РФ), тому всю суму С. А. Петров повинен отримати на руки.*

    М. Л. Косульникова, головний бухгалтер ТОВ «Галан»

    Журнал «Зарплата», № 8, серпень 2013

    03.12.2013 р.

    З повагою,

    _____________________________

    Короткий опис статті: група інвалідності Працівник подав листок непрацездатності з подальшим присвоєнням групи інвалідності.1) як оплачується день огляду і присвоєння інвалідності?2) як правильно відобразити в табелі обліку робочого часу цей день?3) які документи працівник повинен надати для обґрунтування своєї відсутності на робочому місці? Працівник надав листок непрацездатності з подальшим присвоєнням групи інвалідності.1) як оплачується день огляду і присвоєння інвалідності?2) як правильно відобразити в табелі обліку робочого часу цей день?3) які документи працівник повинен надати для обґрунтування своєї відсутності на робочому місці?

    Джерело: Встановлення інвалідності | Особисті фінанси | Консультація експерта | Журнал «Головбух»

    Також ви можете прочитати